2008-09 Celina K-8 year-long Honor Roll

 

Kindergarten

Mrs. Alicia Dailey

Mastery Level-Morgan Abernathy, Katie Arms, Brison Burchett, Seth Eads, Ethan Garner, Braxton Head, Hannah Raines, Graci Scott, Jared Scott, Logan Scott, Kate Smith, Rhonda Smith, Destany Sparks, Grant Strong, Jaelyn Watson, Maggie Weir, and Clairese White.

Principal’s Award-Brison Burchett, Graci Scott, and Maggie Weir.

 

Mrs. Tina Jolin

Mastery Level-Isaiah Asher, Taegan Atchley, Kolby Boles, Lilli Burchett, Jacob Burnette, Alayna Colson, Michelle Vela Hernandez, Ella McLerran, Haylee Strong, Carlie Turner, Austa Weir, Daniel Westmoreland, and Asia Wray.

Principal’s Award-Lilli Burchett.

 

Mrs. Monica Weir

Mastery Level-Brandon Boles, Braxton Boles, Claire Grace, Gustavo Guerrero, Jasmine Keith, Angel Key, Macy Page, Timothy Pedigo, Julie Stafford, and Chloe Watson.

Principal’s Award-Braxton Boles.

 

First Grade

Mrs. Jolena Birdwell

A’s-Misty Moss and Lei-Ane Smith.

 

Mrs. Andrea Coffelt

A’s-Kimberly Paul and Haley Watson.

 

Mrs. Deborah West

Principal’s Award-Kama Johnson and Katelynn Strong.

A’s-Layla Boyce, Abby Coons, Kama Johnson, Mason Sharp, Taylor Smith, and Katelynn Strong.

 

Second Grade

Ms. Cassondra Abbott

Principal’s Award-Deanny Scott and Morgan Weir.

A’s-Kenzie Arms, Ben Bailey, Kamden Boles, Justin Lyons, Abby Potts, Austin Ritter, Deanny Scott, Elizabeth Spivey, Dreama Strong, Morgan Weir, and Kaige Whitaker.

 

Mrs. Barbara Butler

Principal’s Award-Clark Donaldson.

A’s-Clark Donaldson, Brooke Haston, and Taylor Strong.

 

Mrs. Melanie Eads

Principal’s Award-B.J. Emberton.

A’s-B.J. Emberton, Faith Jackson, Joseph Jolin, and Ali Smith.

 

Third Grade

Mrs. Connie Arms

Principal’s Award-Kendal Johnson and James Short.

A’s-Cheyenne Daniels, Garrett Franklin, Kendal Johnson, and James Short.

A’s & B’s-Kaylee Cofflet, Alyssa Colson, Christan Cooksey, Valerie Key, Dalton Mee, Olivia Spears, and Sage Tiernan.

 

Mrs. Kim Grace

A’s-Seth Ogletree and James Thomas Strong.

 

Mrs. Debbie Jones

Principal’s Award-Gus Conkin.

A’s-Kylee Arms, Brittany Boone, Gus Conkin, Audrey Haston, Jada Kerr, Morgan Stewart, and Emmy Upton.

 

Mrs. Susan Webb

Principal’s Award-Dylan Maxfield.

A’s-Dylan Maxfield.

 

Fourth Grade

Ms. Latisha Denton

A’s-Tara Pedigo.

 

Mrs. Linda Strong

Principal’s Award-Ellie Ogletree.

A’s-Ellie Ogletree.

 

Fifth Grade

Mrs. Kim Maxfield

A’s-Stephanie Bias and Matthew Maxfield.

Language Arts Award (Students who have maintained an A average all year in Language Arts)-5th Grade-Stephanie Bias, Johnathan Dukes, Austin Goad, Kaitlen Keith, Matthew Maxfield, Deven Ramos, Chris Ruby, Allysa Smith, Logan Bloomfield, Brittanie Haston, Wyatt Mabry, Cora Tennant, and Brence Walters. 6th Grade-Daniel Ashworth, Zoie Birdwell, Andrew D. Boles, Jacob Carmack, Savannah Carmack, Jordan Collins, Jesse Copeland, C.J. DeCaney, Lily Finch, Matt Fraga, Jacqulyn Jolin, Michelle Mills, Dakota Taylor, Tiffany Wagner, and Meghan Watkins.

 

Sixth Grade

Mrs. Donatta Birdwell

A’s-Zoie Birdwell.

 

Seventh Grade

Mr. Gary Tinsley

A’s & B’s-Kalona Meadows and Reynaldo Smith.

 

Eighth Grade

Mr. David Maxfield

A’s-Bonnie Craighead, Samantha Flowers, Mattie Monroe, Josh Thompson, and Jacqueline West.